Základná sezóna sa nám skončila, tak si ju poďme zhodnotiť.

DNV A odohrali historicky prvú sezónu v extralige. Napriek všetkej snahe sa chalanom nepodarilo udržať a až do predposledného zápasu boli stále v hre. Nakoniec sa pravdepodobne uplatnila nováčikovská daň, alebo nervozita s prvej sezóny v extralige. Chalani prehrali veľa zápasov 2:3 a potom aj vyrovnané stretnutia končili prehrou. Na vysvedčení teda svieti jedenásta priečka so skóre 3 výhry, 6 remíz (druhý najviac z celej súťaže) a 12 prehier.

DNV B súverénne preplávalo druhou ligou bez straty jediného bodu. Chalani porazili koho sa dalo a ako sa dalo a s priemerným skóre na zápas 14:4 sa stali suverénmi druhej ligy. Na vysvedčení jednotka s hviezdičkou a perfektné skóre 22 - 0 - 0.

DNV C v piatej lige počas skoro celej sezóny išlo v šľapajách DNV B a veľmi dlho sa držali bez straty bodu. Nakoniec však na vysvedčení skóre 20 - 1 - 1, ale traja najlepší hráči v úspešnosti sú naše nepriestrelné trio, takže na vysvedčení rovnako jednotka s hviezdičkou.

DNV D sa v siedmej lige po vzore DNV B a DNV C nechcelo nechať zahanbiť a rovnako aj oni svoju súťaž vyhrali. Na vysvedčení teda tiež jednotka so skóre 17 - 2 - 3.

DNV E v siedmej lige sekundovalo DNV D a sezónu ukončili v strede tabuľky s rozpočtom vyrovnanejším, ako väčšina štátov. Konečné skóre krásne symetrické 10 - 2 - 10.

DNV F v deviatej lige vsadilo na mladú krv a naši najmenší hráči celú sezónu zbierali skúsenosti. V konkurencií starších a skúsenejších borcov obstáli výborne a podobne ako DNV E s krásne vyrovnaným a symetrickým skóre 10 - 0 - 10.

 

Výsledky všetkých krajských ligových zápasov DNV môžete nájsť tu.

 

Posledný zápas, v ktorom bolo už o všetkom rozhodnuté sme odohrali v Rožňave. Bodovanie rovnaké ako v Michalovciach, výsledok tiež. Zápas sa niesol v uvoľnenej atmosfére a hráči si posledný zápas sezóny užívali. Počas zápasu už trochu opadlo sklamanie z vypadnutia, tak cesta domov bola menej pochmúrna, ako cesta z Michaloviec do Rožňavy.

STK DNV 5:5 Geológ Rožňava

 

Na posledné dvojkolo sme vycestovali na ďaleký východ. Ako prvé nás čakali Michalovce, v ktorých sme v súboji na diaľku bojovali o záchranu proti Nižnej, ktorá nastúpila proti Valči. Náš súper hral uvoľnene a o nič mu už nešlo zatiaľ čo nám sa stále hojdal nad hlavou Damoklov meč. A toto sa na zápase prejavilo. Inak celú sezónu perfektný Jakub uhral len jeden bod, k tomu jeden bod pridal Slavo a ako jediný nás držal počas zápasu nad vodou Peťo. V treťom kole, náš však nás súper premohol tým, že uhral piaty bod, ktorý znamenal prinajlepšom remízu. Chalani nakoniec remízu uhrali víťaznou štvorhrou ale Nižná porazila Valču a tým pádom nás odsunuli na predposlednú priečku tabuľky.

STK DNV 5:5 ŠKST Michalovce

 

V súboji s Novými Zámkami sme potrebovali vyhrať, aby sme zostali v hre u udržanie sa. Začali sme klasicky - dva prehraté zápasy 2:3 na úvod a 0:2 na ukazovateli skóre neveštili nič pozitívne. POTOM TO VŠAK PRIŠLO!!! SLAVO VYHRAL PRVÝ PÄŤSETOVÝ ZÁPAS V SEZÓNE!!! (ako dvanásty v poradí...). Ale kedy inokedy, ak nie v tomto dueli, že? Otočili sme priebežne na 5:2 po výbornom výkone všetkých hráčov a pri konečnom výsledku 6:3 zaznamenali po 2 body všetci traja naši chalani - takto nejako sme si to na začiatku sezóny predstavovali...

Bojujeme teda ďalej, posledné dvojkolo odohráme na ďalekom východe v Michalovciach a Rožňave. Bude to ťažké, ale o svoju šancu sa pobijeme!

STK DNV A 6:3 Interspead Nové Zámky A

 

Dostali sme sa do odvetnej časti nadstavby dvoma domácimi zápasmi. V piatok sme privítali nášho priameho súpera o udržanie - družstvo z Nižnej - kde sme chceli aj napriek ich ázijskej posile vyhrať... V dvojhrách opäť naša celosezónna bolesť - 3 prehraté päťsetové zápasy - a priebežný stav 3:5... Nakoniec sa nám podarilo aspoň zachrániť remízu výhrou 3:2 vo štvorhre, takže sme odchádzali domov sklamaní a šťastní... (neznie to divne?). V sobotu sme odohrali zápas s lídrom našej časti tabuľky - Valčou. Naposledy sme na ich pôde uhrali remízu, tak sme verili v dobrý výsledok. Avšak súper ukázal svoju silu a prehrali sme 3:6. Boj o posledné extraligové miesto pre budúci rok ostáva otvorené, pobijeme sa oňho najbližšie v domácom zápase s Novými Zámkami v piatok 15.3.2019... Príďte nás povzbudiť!!!

STK DNV A 5:5 TJ STO Nižná A

STK DNV A 3:6 STO Valča A

 

Tretie kolo sme sa po prvý krát predstavili pred domácimi divákmi s odhodlaním zabodovať. Žiaľ, tieto dva zápasy plne odzrkadlili našu celú sezónu: pekné a vyrovnané zápasy, prehraté piate sety a body súperov... Ale po poriadku: vpiatok s Rožňavou 3 päťseťáky, všetky pre súpera a na záver prehratá štvorhra značila krutú prehru 4:6... Aj keď na sety bolo 21:21, teda naozaj vyrovnaný zápas... V sobotu s Michalovcami 2 päťseťáky, oba pre súpera, navyše dobre rozbehnutý zápas s vedením 5:3... Prehra v štvorhre nakoniec znamenala remízu 5:5... Podčiarknuté: reálne sme mali na viac a naše záchranárske práce sa ešte viac skomplikovali, no flintu ešte do žita nehádžeme. Čakajú nás ešte 3 domáce zápasy a veríme, že sa nám podarí naplno bodovať. Jedno pozitívum na záver: výkon Slava Krála bol taký, ako si ho pamätáme z minulého roka a začiatku sezóny, z čoho máme my všetci a aj on sám veľkú radosť!

STK DNV A 4:6 Geológ Rožňava A

STK DNV A 5:5 ŠKST Michalovce A

 

Druhé kolo sme opäť bojovali na ihrisku súpera, tentokrát s našou "dvojičkou" v Nových Zámkoch. Domáci nám pred zaplneným hľadiskom  oplatili prehru zo základnej časti a po bojovnom výkone vyhrali 6:3. Škoda, od stavu 3:3 sa vyrovnané sety pripisovali už iba na stranu novozámčanov, budeme musieť zabojovať v odvete na domácej pôde...

Interspead N. Zámky A 6:3 STK DNV A

 

Prvé kolo po rozdelení tabuľky sme odohrali na ihriskách súperov z Valče a Nižnej. Vo Valči sme zabojovali a podarilo sa nám vydolovať bod za remízu, avšak sa nám zranil Peťo Konrád, čo bolo rozhodujúce pre priebeh zápasu v Nižnej. Posilnená Nižná bude ešte tvrdým orieškom pre všetky družstvá bojujúce o záchranu...

STO Valča A 5:5 STK DNV A

TJ STO Nižná A 6:2 STK DNV A

 

Šieste kolo sme odohrali na ihriskách v Nižnej a v Ružomberku. V Nižnej sme potvrdili úlohu favorita a vyhrali sme 6:1, ale tri päťsetové zápasy ukázali, že v extralige neexistuje "povinná jazda". V Ružomberku sme síce podali bojovný výkon, ale domáci ukázali oprávnenosť postupu do prvej šestky a zápas mali pod kontrolou... Škoda, že v oboch zápasoch sa našli súperi, ktorí by sa mali jemne povedané zamysliť nad svojím správaním počas stretnutia...

TJ STO Nižná A 1:6 STK DNV A

ŠKST Ružomberok A 6:2 STK DNV A

Tešíme sa jarnú časť a veríme, že v boji o záchranu najvyššej súťaže budeme úspešní!

 

Na štvrté kolo do Rožňavy a Rybníka sme vycestovali s očakávaním tvrdých a vyrovnaných bojov. Aj keď jednotlivé zápasy boli často vyrovnané, výsledkovo sa to neodzrkadlilo a prehrali sme na oko jednoznačne oba zápasy 2:6. Myslíme už na ďalšie dva zápasy koncom tohto týždňa, kde sa pokúsime zabodovať...

Geológ Rožňava A 6:2 STK DNV A

STK Rybník A 6:2 STK DNV A

 

Keďže nám štvrté kolo preložili, v bojoch sme pokračovali na domácej pôde v piatom kole. Privítali sme kvalitných súperov z Valče a Čadce, ale do súbojov sme išli s ambíciou na dobrý výsledok. S Valčou sme mali sľubný začiatok 2:0, ale dva prehraté súboje v piatych setoch na 9 nás vrátili opäť na začiatok a stavu 2:2. Celkovo sme opäť všetky päťsetové zápasy prehrali, boli spolu až tri, a súperovi sme podľahli 3:6.

S Čadcou sa predviedol excelentným výkonom Peťo Konrád - zaknihoval 3 body, senkundoval mu Jakub Takáč - ale na vyrovnanie Peťovho výkonu by potreboval premeniť v piatom sete s Blažekom matchbally za stavu 10:7 - ale naše piate sety... Prehrali sme všetkých 12 päťsetových zápasov, kliatbu prelomil Peťo Konrád v "šťastnom" 13. zápase v poradí, kedy sme konečne dotiahli päťseťák do víťaztva my... Snáď sa to už od teraz otočí a šťastena ostane pri nás. Remíza s Čadcou 5:5 je cenná, tešíme sa na dva výjazdy za súpermi v najbližších dvoch týždňoch a pokúsime sa nejaké tie bodíky do Devínskej priniesť...

STK DNV A 3:6 STO Valča A

STK DNV A 5:5 MSK Čadca A

 

V treťom kole sme sa po prvý krát predstavili na domácej pôde, ale odohrali sme dve nešťastné stretnutia. Napriek tomu, že sme neboli horší, ako súperi z východu - Michalovce a Vranov - obidva zápasy sme prehrali. Veľa zápasov je vyrovnaných, rozhoduje sa v koncovkách setov a my sme zatiaľ nevyhrali ani jeden päťsetový zápas - bilanciu na tieto zápasy máme 0:7... Ale taký býva šport, možno sa nám šťastena a pribúdajúce skúsenosti odvďačia v ďalších zápasoch. Ďakujeme za divácku podporu a myslím, že diváci neľutovali cestu do herne, videli po obiva dni kvalitný stolný tenis s napínavým priebehom stretnutí. 

STK DNV A 2:6 ŠKST Michalovce A

STK DNV A 4:6 MŠK VSTK Vranov A

 

Druhé kolo v klasickom formáte dvojzápasu piatok - sobota sme začali na palubovke Vydran. Zistili sme,  akou kvalitou momentálne disponuje jednoznačný kandidát na tohoročný titul - aj keď sme bojovali a Peťo Konrád predviedol výborný výkon proti Zolovi Lelkešovi, na bod nám to v stretnutí nestačilo... Počnúc sobotou v Nových Zámkoch naše ambície stúpali, okrem dobrej hry si postupne začíname trúfať aj na celkový výsledok - A PRIŠLO TO!!! Máme prvé víťaztvo!!! Vďaka kolektívnemu výkonu a rovnomernému bodovaniu všetkých našich hráčov sme sa mohli tešiť po prvýkrát z pocitu víťazstva v stretnutí, čo nás dobre naladilo na ďalšie súboje o 2 týždne na domácej pôde... Príďte nás povzbudiť!!!

SK Vydrany A 6:0 STK DNV A

Interspead N. Zámky A 3:6 STK DNV A

 

EXTRALIGA ZAČALA!

Na prvé boje v extralige sme sa vybrali na "Záhorácke derby" do Malaciek. Malacky skončili v minulom ročníku na vynikajúcom 3. mieste a do tohto ročníka nastupujú rebríčkovo v ešte kvalitnejšej zostave, ale v zápase sme sa výkonom nestratili. Diváci si prišli na svoje pri množstve výborných výmen, napínavých koncoviek setov - veď 14 setov skončilo minimálnym rozdielom dvoch loptičiek... Skúsenosti domáci pretavili do výsledkovo jednoznačnej výhry, ale výkon nášho družstva nesklamal a do ďalších bojov sa pozeráme optimisticky. Ďakujeme za podporu značnej diváckej kulise!

MSK Malacky A   6:1  STK DNV A

Kompletný zápis

 

 

 

 

Upozornenie

24.01.2012 16:53

STK DNV upozorňuje všetkých hráčov, že s platnosťou od 1.1.2012, na základe rozhodnutia vedenia školy, v ktorej máme prenajatú ST herňu, je prísne zakázané vstupovať do ST herne bez prezutia. Povolený vstup je len po prezutí alebo s použitím návlekov. Za dodržiavanie tohto nariadenia je zodpovedný prenajímateľ, a teda nikoho z hráčov alebo z ich sprievodu nepustíme do ST herne bez prezutia alebo bez použitia návlekov. Návleky nezabezpečujeme.

STK DNV